The silicon sample with unit cross-sectional area shown below is in thermal equilibrium. The following information is given: T =K, electronic charge = 1.6 x 10-19C, thermal voltage = 26mV and electron mobility =cm2/V-s
 The magnitude of the electric field at x = 0.5 μm is |